საზოგადოება ,, ქართულის” წევრი, ბლოგერი ნიკა გაბელია, ოპოზიციის მიერ საქართველოს ეროვნული გმირის გიორგი ანწუხელიძის სახელის ხსენებას ფარს უწოდებს.
,, ხალხი რომელიც წმინდანებზე ღადაობს და წმინდანებიდან (“მაგ სასტავიდან” ზუსტად ასე იხსენიებდნენ წმინდანებს) ყველაზე კაი “ტიპად” წმინდა გიორგი მიგაჩნია !!!!!!!! არ და ვერ დავიჯერებ იმას რომ, ანწუხელიძე გმირად მიგაჩნია !!!!! არ და ვერ დავიჯერებ იმას, რომ ამ ქვეყნად რაიმე სახით, ვინმე ან რამე წმინდად მიგაჩნია !!!! ასე რომ, ფარსია პატივცემულო ნაც პოლიტიკოსებო, თქვენი აღტყინება იმის მიმართ რისი შემოქმედნიც თავად ხართ. ვერ და არ იქნებიან გულწრფელნი ის ხალხი, ვინც 2008 წლის ომს უნიკალურ, ფენომენალურ ნაბიჯს უწოდებს. ერთგვარ მსხვერპლშეწირვადაც კი მოიხსენიეთ !!!!
გიორგი გმირია !!!! საქართველოს ეროვნული გმირი !!!! თქვენ კი ისტორიას როგორც მოღალატეები ისე დარჩებით !!!! ყვირილი და ამოფარებულ მდგომარეობაში ყოფნა კი თქვენი უსუსურობის პირველი მანიშნებელია !!!! სხვა რა გზა გაქვთ !!!! იყვირეთ !!!!!
ჰო, ომი რუსეთმა დაიწყო !!!!! და ამაზე ვინმემ რაიმე კითხვა არ დამისვას !!! ცეცხლი ვინ გახსნა პირველმა, ეს ნაცებს კითხეთ, ხელი ვისაც აქვს მოწერილი დადგენილებაზე. – წერს ნიკა გაბელია ფეისბუქის საკუთარ გვერდზე.