დღევანდელი დემონსტრაცია თუ საერთოდ შედგება, აბსოლუტურად არაფრის დემონსტრაციაც არ იქნება. თუკი რაიმეს დემონსტრირება უნდოდათ ან პოლიტიკურ პარტიებს, ან სხვა ძალებს, იყო 2024 წლის არჩევნები, სადაც უნდა დაემტკიცებინათ საკუთარი მოსახლეობისთვის თუ რა შეუძლიათ, რა მხარდაჭერა აქვთ და რაც მთავარია არჩევნების შემდგომი პერიოდი, როდესაც პასუხისმგებლობიან პოლიტიკურ პარტიებს უნდა აიღოთ პასუხისმგებლობა თავიანთ დაპირებებზე, თუ საკუთარი ამომრჩევლის წინაშე, – განაცხადა გადაცემაში „დღის ქრონიკა“ ევროპასთან ინტეგრაციის საპარლამენტო კომიტეტის თავმჯდომარემ ლევან მახაშვილმა დღეს დაანონსებულ აქციაზე საუბრისას.
„რასაც ვაკვირდებით არის სრული უპასუხისმგებლობა ამ დესტრუქციული პარტიების მხრიდან, სრული იგნორი, როგორც არჩევნების, ასევე საკუთარი მხარდამჭერების პატივისცემის, ამიტომ რა მოლოდინი უნდა ჰქონდეს საერთოდ ან ამ ადამიანებისგან, ან ამ პოლიტიკური ძალებისგან. შეიძლება ბალტიისპირეთში ვოიაჟის შემდგომ მოქალაქე, ქალბატონმა სალომე ზურაბიშვილმა რაიმე ახალი გზავნილები ჩამოიტანოს და შეეცადოს ამ მარტივ მამრავლებად დაშლილი დესტრუქციული ძალების შეკოწიწებას, თუმცა ყველაფერი უკვე ძალიან ნათელი და ცხადია.
თუკი ვინმეს რეალურად უნდოდა რაიმე დემონსტრირება საკუთარი მოსახლეობის და ამომრჩევის წინაშე, იყო არჩევნები და არჩევნების შემდგომი პერიოდი. ჩვენი აზრით, იმ ძალიან მნიშვნელოვანი პოლიტიკური შეცდომების შემდგომ, რასაც არჩევნების შემდგომ პერიოდში ჩვენ ვაკვირდებით ამ პოლიტიკური ძალებისგან, ჩვენ არ გვაქვს რაიმე განსაკუთრებული მოლოდინი. ალბათ რასაც შეეცდებიან არის ის, რომ თავი დაიტოვონ პოლიტიკურ სივრცეში. ამიტომ დარჩენიათ სრული დისკრედიტაცია და მაქსიმალური რადიკალიზაცია ამ პროცესების. თუმცა არც აქამდე ჰქონდა ამას შედეგი და მითუმეტეს ახლა როდესაც უკვე ამდენი შეცდომა დაუშვეს და საკუთარი თავი სრულად გააშიშვლეს და გამოაჩინეს ამომრჩევლის წინაშე, არ მგონია, რომ ამას რაიმე შედეგი ჰქონდეს“, – აღნიშნა ლევან მახაშვილმა.